faq

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące zdjęć ślubnych

Jaki jest czas pracy fotografa w dniu ślubu?

Reportaże ślubne zawsze zaczynam od przygotowań w domu, natomiast pracę kończę już po oczepinach. Zazwyczaj jest to po 1 w nocy.

Nasz ślub odbędzie się w ciemnym kościele, czy to nie problem?

Moje wieloletnie doświadczenie i sprzęt pozwalają na pracę w każdych warunkach oświetleniowych. Nic nie stanie mi na przeszkodzie w zrobieniu dobrych zdjęć :)

Czy podczas mszy w kościele fotograf używa lampy błyskowej?

Nigdy. W kościele zawsze fotografuję używając światła zastanego.

Jakiego sprzętu używa fotograf ślubny?

Od lat pracuję na sprzęcie firmy Nikon. Podczas zlecenia zawsze mam przy sobie dwa aparaty, a każdy z nich zapisuje zdjęcia jednocześnie na dwóch kartach pamięci. System na którym pracuję to topowy pełno-klatkowy aparat Nikon D4s i Nikon D750. Obiektywy, których używam do pracy to: Tamron 15-30mm f2.8 VC + Sigma 24mm f1.4 ART + Sigma 35mm f1.4 ART + Nikkor 58mm f1.4G + + Nikkor 85mm f1.4G + Zenitar Helios 85mm f1.5 + Nikkor 24-70mm f2.8 + Nikkor 70-200 f2.8 VR oraz lampy Quadralite Atlas 600 TTL i Nikon SB-910. Posiadam również aparat FujiFilm X100F z obiektywem Fujinon 23mm F2 + TCL-X100 II

Czy zdjęcia oddane przez fotografa poddawane są retuszowi?

Zdjęcia wykonuje w formacie RAW. Każde z nich poddawane jest starannemu retuszowi. Para dostaje pakiet zdjęć w kolorze + wybrane ujęcia w czerni i bieli zapisane już w formacie JPEG.

Ile zdjęć otrzymamy od fotografa?

Z reportażu wychodzi w granicach 500-600 zdjęć, a z sesji plenerowej około 100.

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Zazwyczaj ten termin nie przekracza dwóch tygodni oczekiwania.

Czy istnieje możliwość wyjazdu na sesję plenerową poza Białą Podlaskę i okolice? Warszawa? Za granicę?

Nie ma z tym najmniejszego problemu. Zawsze staram się dostosować do pary młodej.

Jak wygląda sesja plenerowa?

Sesję plenerową zawsze uzgadniam z parą młodą. Miejsca, klimat są dostosowywane przeze mnie według oczekiwań. Oczywiście również jestem otwarty na wszelkie propozycję.

Na jakim obszarze wykonuje reportaże ślubne?

Na co dzień mieszkam i pracuje w mieście Biała Podlaska. Zazwyczaj obsługuje miasta w województwie lubelskim, mazowieckim i podlaskim. Wyjazd do dalszych województw nie stanowi dla mnie problemu.

Czy możemy zrobić sobie zdjęcia pozowane z rodziną i znajomymi?

Zawsze powtarzam klientom, że podczas reportażu ślubnego jestem tam dla Was, także jeżeli tylko para młoda sobie tego życzy – takie zdjęcia robimy.

Czy posiadasz zaświadczenie z kurii zezwalające na fotografowanie podczas ślubów?

Tak posiadam takie zaświadczenie.

Czy zajmujesz się także filmowaniem?

Nie. Staram się rozwijać z roku na rok i robić jedną rzecz, a dobrze – dlatego skupiam się na tylko fotografii.

 

 

tagi: lukasz kuczynski, fotograf biała podlaska, ślubne, www.lukaszkuczynski.pl, fotograf, portret, fotografia ślubna, reportaż ślubny, sesje plenerowe, plener, fotograf, Warszawa, lubelskie, mazowieckie, podlaskie, Siedlce, Łuków, Lublin, Terespol, Międzyrzec Podlaski, Parczew, łosice, Włodawa, Radzyń Podlaski, Janów Podlaski, Białystok